گام اول سلامت؛همین که یاد بگیریم خودمان از خودمان مراقبت کنیم

به وبسایت شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دهاقان خوش آمدید .

previous pauseresume next

اخبار ۱۱۵

 

فعاليت هاي شش ماهه سال دوم

باتوجه به آمار ثبتي در شش ماهه دوم سال ۹۲ تعداد ۴۰۳ ماموريت توسط اورژانس ۱۱۵ شهرستان انجام شده كه تعداد ۹۹ نفر به صورت سرپايي و تعداد ۲۴۱ نفر اعزام به بيمارستان بوده است .

لازم به ذكر است تعداد كل تصادفات در اين مدت ۱۰۰ ماموريت بوده كه تعداد ۶۷ مورد تصادف شهري و ۳۳ مورد تصادف جاده اي مي‌باشد .

همچنين تعداد ۳۰۳ ماموريت تحت عنوان ماموريت غير تصادفي بوده كه بيماران قلبي با ۲۳ درصد كل ماموريت جايگاه اول را به خود اختصاص داده است . 

 

سقوط خاموش

در مورخ ۷/۲/۹۲ طي تماس با پايگاه علي‌آباد جمبزه ، سقوط يك فرد موتور سوار از روي پل اعلام گرديد.

در اين حادثه مصدوم آقاي سلطاني ساكن روستاي جمبزه از توابع شهرستان دهاقان شب قبل حدود ساعت ۹ شب هنگام عبور از روي پل واقع بروري جاده و به علت نداشتن چراغ موتور از روي پل سقوط كرده و بيهوش مي‌شود و پس از چند ساعت به هوش آماده و به علت آسيب ديدگي دست ، لگن و  پا قادر به حركت كردن نبوده و تا ساعت ۱۲روز بعد ( حدود ۱۵ساعت ) در  آنجا مي‌ماند . تا اينكه يكي از اهالي روستا كه اتفاقي از انجا عبور مي‌كند و وي را در اين حالت مشاهده كرده و طي تماس با اورژانس ۱۱۵ مامورين آقاي پورمحمدي و بهاري فر در صحنه حضور يافته و با انجام  اقدامات اوليه ايشان را به بيمارستان اميرالمومنين انتقال داده كه هم اكنون حال عمومي وي خوب مي‌باشد .

 

احيا موفق

درساعت ۲۰:۳۰ مورخ ۴/۴/۹۳ همزمان با شروع فوتبال ايران و بوسني آقايان پورمحمدي و خليلي به ماموريتي مبني بر كاهش سطح هوشياري اعزام شدند . به دليل نزديكي منزل بيمار به پايگاه شهري با فاصله زماني ۲ دقيقه بر بالين مريض حاضر  ، كه كنترل علائم حياتي و GCS مؤيد ارست كامل قلبي تنفسي يك جوان ۲۳ ساله به نام مجتبي پيكاني را مي داد كه به دليل نامعلوم دچار اين حالت شده بود . CPR آغاز و مانيتورينگ انجام شد و خوشبختانه پس از ۱۵ دقيقه تلاش بي وقفه ، نبض سينوسي و تنفسي به حالت عادي بازگشت و  بيمار به بيمارستان شهداي دهاقان انتقال يافت  .

 
 

ارتباط با ما

آدرس: دهاقان-خیابان معلم-فلکه مهر مادری شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دهاقان

تلفن های تماس:۵۳۳۳۵۸۱۱-۵۳۳۳۳۹۱۴

تلفکس:۵۳۳۳۲۶۱۱